Rakukeraamika suvised töötoad Kubjal

16. septembril kell 15 – 20

Raku tehnika juured ulatuvad 16. sajandi Jaapanisse, kus hakati teetseremoonia tarvis valmistama minimalistlikke, ülilihtsa dekooriga teenõusid. Tihti on ainsaks kaunistuseks pragudevõrk glasuuri pinnal. Ka valmistusviis oli uudne – asjad põletatakse 1050 kraadini ja tõstetakse otse kuumast ahjust hõõguvaina saepuru või männiokastega täidetud anumasse, kus nad imavad endasse suitsu, glasuurtoonid muutuvad ja tekib pragudevõrgustik.

Aivar Rumvolt on korraldanud rakukeraamika kursuseid Kubjal kunstihuvilistele ja paljudele oma õpilastele üle 10 aasta. Sel aastal soovime korraldada 10 rakukeraamika töötuba, kus kõik huvilised saavad meistri ettevalmistatud vormidele maalida glasuuriga oma nägemise järgi. Seejäreltoimub raku põletus gaasiahjus, mis on väga spetsiifiline põletus. 

Ühte õpituppa ootame 3-10 osalejat ja osalustasu on 50 eurot inimene. 
Grupid saavad registreeruda rutijogi@gmail.com lehel ja ka telefonil 50 87131 Õpitoa päev kestab tavaliselt 3-5 tundi ja päev lõppeb traditsiooniliselt ühise tee joomisega. Elamus on garanteeritud.

Kursustega alustame juulis ja lõpetame septembris. Kursus toimub grupi täitumisel. Ootame ka ettevõtteid ja väikseid sõpruskondi. 

Eelmisel korral toimunud kursuse pilte näed siin: https://www.facebook.com/pg/MTUAvatudateljeeklubi/photos/?tab=album&album_id=1597704560292041